Haber

CHP’li Bekaroğlu: “Bu altyapı ile ancak 5 yılda 4,7 milyon kişiyi emekli edebilirler”

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, yüz binlerce kişinin emekli olabileceği bir altyapının olmadığını savunarak, “Bu altyapı ile sadece 5 yılda 4.7 milyon kişiyi emekli edebilirler.” dedim.

Bekaroğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Eylül 1999’dan bu yana emeklilikte mağdur olan kişilerin hak aradığını belirtti.

EYT yönetmeliğinin hep ertelendiğini öne süren Bekaroğlu, düzenlemenin seçime yakın yapılacağını ve vatandaşların oy kullanabilecekleri niyetine karşı “Oy kullanmayacaklar. EYT’liler AKP’ye oy vermeyecek” dedi. dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın altyapısının yılda 350-400 bin kişiyi emekli etmeye yeterli olduğunu, tahminen 50 bin kişinin daha emekli olabileceğini savunan Bekaroğlu, şunları kaydetti:

“Yüz binlerce kişiyi hemen emekli edecek imkanları yok. Bana göre yaptıkları, ‘Mart ayı gibi, şubat sonu gibi bu teklif yasalaşsın. 5-10 bin kişiyle, gerisini seçim sonrasına bırakın.’ “Amaçları bu, beklentileri bu. Bu altyapı, bu bilgisayar donanımı ve otomasyon ile 4,7 milyon kişi sadece 5 yılda emekli olabiliyor. Çalışmadan buraya geldiler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu