Ekonomi

Aydın-Denizli Otoyolu’nun ilk etabı hizmete açıldı: 2 saat olan yolculuk süresi 1 saat 10 dakikaya düşürüldü.

Ege Bölgesi’nin iki önemli kenti Aydın-Denizli arasında ulaşımı kolaylaştıracak otoyol projesinin 80 kilometrelik ilk etabı tamamlandı.

Aydın Çevre Yolu Karayolu Kavşak Kavşağı’ndan Dalama üzerinden Yenipazar’a ve Büyük Menderes Nehri’nin güneyinden Denizli Kocabaş’a kadar uzanan 140 kilometrelik Aydın-Denizli Otoyolu’nun Kuyucak-Denizli Kocabaş ortasındaki bölümü ulaşıma açıldı. trafik.

80 kilometrelik etap boyunca sürücüler otoyola Kuyucak, Buharkent, Sarayköy, Kumkısık, Pamukkale ve Kocabaş’tan giriş çıkış yapabilecek. “Erişim kontrollü otoyol” Trafiğe açılan bu bölüme yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlerin girişi yasaklandı. Karayolunda zorunlu minimum hız saatte 40 kilometre, maksimum hız ise saatte 140 kilometre olarak belirlendi.

Aydın Denizli Otoyolu’nun Kuyucak-Aydın etabının tamamlanmasıyla birlikte yaklaşık 2 saat olan iki şehir arasındaki ulaşım süresinin yaklaşık 1 saat 10 dakikaya düşmesi bekleniyor.

140 kilometre ana yol ve 23 kilometre temas yolundan oluşan otoyolda 19 viyadük, 100 köprü, 19 kavşak, 74 alt geçit ve 5 otoyol hizmet tesisi yer alacak.

Çalışmaların devam ettiği Kuyucak-Aydın etabının 2024 yılında tamamlanması planlanıyor.

SÜRÜCÜLER KULLANMAYA BAŞLADI

Trafiğe açılan Kuyucak-Denizli etabında sürücüler otoyolu kullanmaya başladı.

Denizli’den gelen Evren Kaya, yolu kullanıp kullanmama konusunda tereddüt ettiklerini belirtti. “Ama yine de otoyoldayız. İyi iş çıkardınız, herkese aferin.”dedi.

Mustafa Turhan “İlk defa kullandım. Denizli’den Aydın’a gidiyorum. Çok güzeldi. Umarım diğer kısımlar da açılır. Nazilli-Aydın trafiğine girmeyeceğiz.”dedi.

Ayhan Bircan da Denizli’den İzmir’e gittiğini belirterek, şunları söyledi: “Söylenecek bir şey yok. Harika bir şey. Hizmet kötü olabilir mi? Çok memnunuz. Tekrar tekrar kullanacağız.”söz konusu.

hilvanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu